Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ "Антична колекція Музею Ханенків. Вибране"

"Антична колекція Музею Ханенків. Вибране"

Антична колекція Музею Ханенків. Вибране. 29 січня - 15 березня 2014

«...Я ходил по музеям, смотрел на мраморы, на древние бронзы, глиняные вазы, но не понимал значения виданных предметов; чувствуя их красоту, я пришел к сознанию, что моё представление об искусстве далеко было не полным...» - так писав Богдан Ханенко про своє перше знайомство з античним мистецтвом. А вже за чверть століття його власна антична колекція складалася з творів, що до сьогодні зачаровують і відвідувачів музею, і самих музейників.

Що ж це за пам'ятки і звідки беруться їхні чари? Щоб відповісти на ці питання, ми знову повертаємося до нашого першоджерела - античної колекції Музею Ханенків.

Поняття «античність» (від лат. antiquus - стародавній) стосується культури Давньої Греції та Риму і вже кілька століть ототожнюється з найвищими злетами людського генія. Вплив античної філософії, літератури та мистецтва на європейську цивілізацію, а почасти і на культуру країн Сходу, був настільки ґрунтовним, що сьогодні більшість винаходів античної доби - від водопроводу до демократії та клятви Гіппократа - ми сприймаємо як щось природне, таке, що «існувало завжди», і не замислюємося над походженням цих явищ або предметів. В музеї ви маєте унікальну можливість побути віч на віч з оригінальними пам'ятками античної культури і більше дізнатися про них.

До 15 березня 2014 року після тривалої перерви близько 60 творів мистецтва Давньої Греції, Етрурії та Риму з музейного зібрання будуть представлені на виставці "Антична колекція Музею Ханенків. Вибране".

Вік "найстарших" предметів становить понад 3 000 років, "наймолодших" - близько 1700. Серед них - вишукані розписні вази, теракотові статуетки, мармурові портрети, скляні флакони та келихи... Більшість експонатів походить з  колекції Богдана та Варвари Ханенків, решта передані до музею протягом 20-го століття з інших установ та з археологічних розкопок.

У кожного з цих предметів - власна історія. За кожним - роки побутування, століття забуття та десятиліття досліджень. Кожний з них є частинкою грандіозної мозаїки античної культури, випромінюючи притаманні лише їй величний спокій і гармонію, співмірні людині й такі потрібні нам у неспокійному сьогоденні.

Виставку присвячено пам'яті Фані Мойсеївни Штітельман (1914-1992) - археолога, мистецтвознавця, провідної дослідниці колекції античного мистецтва Музею Ханенків.

Куратор виставки - Катерина Чуєва

 

khanenkomuseum.kiev.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки