Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Найнезвичайніші колекції

Найнезвичайніші колекції

Американський письменник Марк Твен в одній зі своїх розповідей описав божевільну ідею колекціонера, що вирішив скуповувати по всій країні земельні ділянки. З однією лише метою - щоб зібрати колекцію різних видів луни. Здавалося б, ця комічна розповідь - тільки вигадка, неможлива в реальності. Однак розум людський невичерпний, і не тільки голота на вигадки хитра. Захоплюються колекціонуванням часом безглуздих речей і багаті, знамениті, зайняті люди.

Віднести до категорії "чудасій" можна й захоплення якогось барона N, що на початку двадцятого століття проживав у Петербурзі. Він збирав сліди від поцілунків. У його колекції налічувалося більше двохсот відбитків губ людей, що залишили в такий спосіб свій "слід" в історії Росії. Є в цій колекції й поцілунок Федора Шаляпіна. Кажуть, співак дуже здивувався, коли йому запропонували залишити автограф таким незвичайним образом: поцілувавши спеціальну воскову пластинку.

Поцілунка жителя Бельгії Гі ван Кеєра, немає в колекції російського барона, зате захоплення бельгійця відзначене в "Книзі рекордів Гіннеса". Він відрізнився тим, що зібрав найбільшу в світі колекцію паспортів. У його "скарбниці" 4260 паспортів, а також інші цінні документи. Ці папери привезені з 130 країн світу й позначені датами, починаючи з 1615 року.

Цілий "букет" дивних колекціонерів проживає в Англії. Так, британець Сем Маккартні-Фор вирішив піти далі Гі ван Кеєра - він зібрав 40 000 скляних кульок для дитячої гри, а його земляк Брайн Вайнер - 3750 невикористаних лейкопластирів різних кольорів і форм. Кріс Гауер може розповісти все про наручники й можливі способи звільнення з них. Саме на цьому ґрунті й виникла тяга до колекціонування цих предметів. Зараз у Гауера більше чотирьохсот "експонатів".

Пам'ятає Лондон історії про чудасії збирачів і часів Георга ІV, відомого денді свого століття. Так, англійський головнокомандуючий лорд Фіцрой обожнював табакерки - у нього була своя на кожен день року. Цікавий випадок, коли служкаа переплутав потрібну в цей день табакерку й дав хазяїнові замість товстої черепахової легку порцелянову. Порцеляна на морозі стала дуже холодною, і шляхетний лорд застудився...

Мала наслідки й пристрасть американського президента Франкліна Рузвельта до філателії. Відомо, що нарком іноземних справ Радянського Союзу Максим Літвінов, приїхав на дипломатичні переговори в США з альбомом марок, що вийшли в СРСР за час існування об'єднаних країн. За деяким даними, саме цей подарунок став вирішальною ланкою у відносинах Америки й Союзу: ділова зустріч перетворилася в захоплену бесіду двох філателістів, після чого Рузвельт змусив Конгрес визнати Радянський Союз. До кінця життя Франкліна, що збирав марки з десяти років, колекція виросла до значних розмірів: більше 1250 марок, що зберігалися в 150 альбомах. В 1946 році колекція була продана з аукціону за 250 тисяч доларів.

Для сіамського короля його захоплення мало більш жалюгідні наслідки. Справа в тому, що найясніша особа "збирала" білих слонів. В 1767 році заздрість і бажання роздобути безцінну колекцію змусили бірманського короля послати війська на Сіам.

Захотіли заробити на чужому нещасті й лікарі клініки Дершліттен. Саме до них після свого першого тренування звернувся майбутня зірка гірськолижного спорту Вольдемар Вей. Він умудрився зробити потрійне сальто із приземленням на голову при спуску з підступного схилу гори Андерсанд. У клініці, де лікувався спортсмен, дотепер пишаються великою колекцією рентгенівських знімків.

Любив побавитися, дивлячись на чужі муки й італієць Ріо Казеллі. Однак, жителя Італії захоплювали муки творчі - він збирав екземпляри найнудніших, на його погляд, книг. У бібліотеці колекціонера налічується біля десяти тисяч томів. Треба сказати, не найбільша кількість для історії друкарства... Говорять, що один поет, довідавшись, що в Казеллі зберігаються всі його твори, ледве не покінчив із собою.

Самою безглуздою покупкою у світі "збирання", мабуть, можна назвати банан, проданий на аукціоні в Мюнхені, за 80 тисяч доларів. Екзотичний, але, щоправда, скам'янілий фрукт вважається самим древнім плодом на Землі. Може, з того саду, де росло яблуко розбрату?

Але все-таки навіть у власників безглуздих штучок є чому повчитися. Адже вони вкладали свої гроші в предмети, які приносять їм велике щастя володіння. А чи не для того люди ввели в оборот монети й банкноти, щоб розпоряджатися ними собі на втіху?..

ostriv.in.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки