Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Сенс її життя. Варвара Ханенко

Сенс її життя. Варвара Ханенко

"Сенс її життя. Варвара Ханенко - колекціонерка, благодійниця, музеєтворець" 

30 січня - 15 травня 2013

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентує перший виставковий проект, присвячений співзасновниці музею, видатній особистості в шерегу колекціонерів і меценатів України - Варварі Ханенко, її долі та колекції.

Богдан і Варвара Ханенки. Два імені, дві непересічні особистості - одна родина, один Дім, один Музей. Мало хто знає, що в унікальній художній колекції, яку Ханенки зібрали за понад 40 років, була окрема «Варварина» частина: її улюблені ікони, українські килими і вишивки, українська та італійська кераміка, європейська та російська  порцеляна. 

«Во мне горит страсть к коллекционерству и страшно жаль упустить действительно хорошую вещь...» - писала в 1910-х роках київська колекціонерка Варвара Ханенко відомому збирачу руських ікон Іллі Остроухову.

Варвара Ханенко - єдина з власників великих художніх зібрань Києва, кого немилосердна сваволя історії воднораз поставила перед таким жорстким вибором: зберегти в цілості себе й їхнє з Богданом Ханенком спільне «дитя» - безцінну збірку, та виїхати разом з іншими «панами» з небезпечної, постреволюційної України - або ж, поставивши все на кон, лишитися тут, в рідному домі, і таки «здійснити» Музей Ханенків у Києві. Віддати все, принести в дар, у жертву - і виконати місію, яку заповів перед смертю її Богдан, яку поклала на неї ціла попередня епоха культурного підйому початку 20 століття. Ідеалістка, палка шанувальниця християнської ікони, Варвара Ханенко обрала місію.  «Вона не хотіла лишати Київ і музей, який був для неї дорожчим за саме життя».

Історія видатної киянки - щедрої благодійниці та палкої аматорки мистецтв Варвари Ханенко розказано на виставці в унікальних старих фото, нещодавно виявлених документах, а також вибраних творах - саме тих, які так любила Варвара Ханенко. Вони вперше після вилучення з музею «непрофільних колекцій» у 1920-1930-х, з ласки провідних музеїв Києва, повернулися до рідних стін - дому Ханенків.

Учасники виставки: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Національний художній музей України, Київський національний музей російського мистецтва, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Партнер проекту - компанія Kunsttrans Kyiv.

Куратори виставки: Ганна Рудик (заступник генерального директора з науково-організаційної роботи Музею Ханенків) та Олена Крамарева (головний зберігач Музею Ханенків)

Тел. для довідок: (044) 235 32 90; (044) 288 14 50

 

khanenkomuseum.kiev.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки