Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Скарби Черкаського краю

Скарби Черкаського краю

У 1860 році на полі, поблизу села Багва, виявлено скарб, який складався з 219 рублів, із часів царювання Анни Іоанівни та Єлизавети Петрівни.

У 1928 році під час корчування пеньків у Кривенькому лісі Кобеняче натрапили на срібні гроші іноземного карбування.

Колгоспниця Уляна Венедиктівна Мельниченко з села Тимошівка повідомила, що в 1941 році, перед початком війни, знайшла срібні монети. Вони були розкидані на городі, розташованому за два кілометри від села в бік Іваньок.

Там же жінка викопала й склянку стародавніх монет. Гроші розхапали односельці. її чоловік, Е.К.Мельниченко, розповів, що приблизно в тому місці, де лежав цей і скарб, колись був ліс, який вирубано робітниками Іваньківського цукрового заводу.

Тривалий час там залишались пеньки, і в кінці 1920 року жителі Тимошівки взялися їх викорчовувати. Тоді під якимось корчем чоловік побачив глиняний горщик із срібними грошима. Звали цього щасливця Петро Лук'янович Миронюк.

Можливо, горщик був розбитий, якщо частина монет зосталася в землі й була знайдена аж в 1941 році. Одна із монет, знайдених У.В.Мельниченком, дісталась колгоспникові Г.В.Горущенку. Вона карбувалась у епоху правління римського імператора Антонія Пія.

У цьому ж селі в садибі Г.Горущенка виявили римську монету й скляний корал зеленого кольору. Ці відомості про тимошівські знахідки записані влітку 1960 року.

Знайдено срібні римські монети "Марка Аврелія" і в селі Подібна. Про це повідомляється на 195-ій сторінці у праці відомого історика Михайла Брайчевського "Римська монета на території України".

Кілька римських срібних монет зберігалися в шістдесятих роках у Добрянській школі, але їх втрачено. На території колишнього Буцького району під час земляних робіт натрапили на глиняний горщик, у ньому серед монет була й срібна гривня з Новгорода Великого.

Вона була 13 сантиметрів завдовжки й 5 сантиметрів завтовшки, важила 195,3 грама. Гривню придбано за 100 карбованців у 1953 році в громадянки Єлизавети Костянтинівни Двокраєвої.

У 1955 році виорали глиняний глечик: із срібними польськими грошима в урочищі Ясинець поблизу села Кривець.

Знайдено близько тисячі польських монет першої половини сімнадцятого століття поблизу села Дзензелівки: кілька з них зберігались у музеї місцевої школи.

На жаль, скарби зникають, а місце їм у районному краєзнавчому музеї.

mankivka.com.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки