Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ У Вінниці з’явились коштовності сарматського царя

У Вінниці з’явились коштовності сарматського царя

Найцінніші експонати Обласного краєзнавчого музею це - гривна й браслет часів сарматської культури. Археологи знайшли символи царської влади в Ямпільському районі на території Вінниччини ще 25 років тому, але в музейну експозицію їх виклали тільки тепер, до того ж тільки копії. Оригінали бережуть в особливий таємний спосіб, передає "Бі-Бі-Сі".

Перевиті голівки коней цілують сонце - так виглядає гривна, яку сарматський цар, як символ влади, одягав на шию. З розміру видно, що сармати були невеликі на зріст, а коні й сонце у них, як у кочівників, були у великій пошані. Ця гривна має тамгу, підтвердження царського сану власника - царя Інісмея.

"Особистий знак який належить не Інісмею, а його батьку Форзо, з таким знаком карбувалася монета в 70 роки першого століття нашої ери в Ольвії. Тобто Форзо і Інісмей вони царювали в Ольвії. Цікаво, що гривня лежала не в домовині, а поза стінкою біля голови, символ влади, який передавався як корона у царів. Мабуть в Інісмея не було дітей, кому він міг би передати владу", - розповіла археолог Марина Потапчик, яка брала участь в розкопках кургану, в якому знайшли дубовий саркофаг з останками тіла та прикрас Інісмея.

Музейні працівниці попереджують, що на скарб можна тільки дивитись. Він в опломбованій коробочці під склом і виглядає значно бідніше за копію, але притягує погляд.

Щоб поглянути на оригінал потрібен письмовий дозвіл й офіційне розпорядження адміністрації музею і 300 гривень за приватний перегляд. За таких умов скарб бачать особливі гості Вінниці або іноземці.

В експозиції сарматської культури прикраси возили на виставку у Фінляндію та кілька разів в Італію.

life.pravda.com.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки