Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Дві картини Альтомонте виставлять в Олеському і Золочівському замках

Дві картини Альтомонте виставлять в Олеському і Золочівському замках

Картини Мартина Альтомонте «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» впродовж десятьох днів розмістять в Олеському та Золочівському замках, як це планував зробити директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. Про це повідомили члени робочої групи зі збереження культурної спадщини, інформує прес-служба Львівської обласної ради.

«Борис Григорович вважав, що такі унікальні твори повинні зберігатися тільки в музеї, в державній установі, - зазначила дочка Бориса Возницького, реставратор Лариса Разінкова-Возницька. - Останньою волею покійного директора галереї, який все своє життя присвятив порятунку та збереженню культурної спадщини Батьківщини, було не повертати ці твори до костелу, а залишити їх в музеї».

За словами реставратора, зараз Львівська національна галерея мистецтв проводить підготовчі роботи, щоб розмістити «Битву під Віднем» в Олеському замку, а «Битву під Парканами» у Золочівському. Планується, що картини можна буде оглянути вже за 10 днів.

«Ці полотна не мають рівних у Європі, - зазначила вона. - Протягом трьох століть перебування у Жовківському костелі їх неодноразово поновлювали, бо умови собору не сприяли збереженню картин. Найбільшої руйнації баталії зазнали за роки радянської влади, коли в костелі були склади, вибиті вікна... Наприкінці 60-х років завдяки Борисові Возницькому твори було врятовано - їх забрали з храму, який перетворили на склад, і перевезли до музею».

Як зазначив співголова робочої групи Ярослав Федорук, намір віддати картини до польського костелу - це приклад псевдоісторичної справедливості, оскільки музей втрачає контроль над картинами, а парафія костелу святого Лаврентія не може забезпечити їх надійного зберігання.

За словами депутата Львівської міської ради Віри Лясковської, ні іноземні держави, ні центральна влада не повинні наказувати, де мають бути наші скарби. Вона повідомила, що зараз «нагорі» вже кажуть навіть не про передачу творів польському костелу, а про перевезення їх у музей «Мистецький арсенал» в Києві.

За словами історика Миколи Бандрівського, робочу групу створено не лише з метою збереження чотирьох картин - під загрозою опинилося все надбання, яке зібрав за півстоліття видатний українець Борис Возницький.

«Чомусь нікого не зацікавила сума страхової оцінки цих картин, - зазначив Микола Бандрівський. - Їх оцінили в 10 мільйонів доларів. Фахівці з музейної справи скажуть вам, що такі полотна коштують сотні мільйонів доларів. Чи не є це підготовка до того, що потім «випадково» з тими картинами щось станеться? Необхідно з'ясувати, хто так оцінив ці картини».

 

prostir.museum


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки