Магазин Антиквар У Софійському соборі з 17 серпня можна подивитися Конституцію Пилипа Орлика
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ У Софійському соборі з 17 серпня можна подивитися Конституцію Пилипа Орлика

У Софійському соборі з 17 серпня можна подивитися Конституцію Пилипа Орлика

У Софійському соборі з 17 серпня кияни і гості столиці матимуть нагоду побачити унікальний документ - оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Як повідомили Укрінформу у пресслужбі Національного заповідника «Софія Київська», Конституцію Пилипа Орлика покажуть у виставковому проєкті, що має назву «Раритети Української козацької держави - Гетьманщини ΧVII-XVIII ст.: до 30-річчя Незалежності України». 16 серпня о 18:00 відбудеться його урочисте відкриття, з 17 серпня до 14 листопада він буде відкритий для широкого огляду (з 9:00 до 17:00).

«Експонатами виставки стали раритети, які зберігаються в архівних та музейних закладах Королівства Швеції та України. Зі Швеції представлені гетьманська булава з Кабінету раритетів єпархіальної бібліотеки міста Лінчопін та латиномовний примірник «Пактів та Конституцій Війська Запорозького...» 1710 року з Державного архіву Швеції у Стокгольмі. З українських архівних та музейних зібрань представлено п'ять універсалів 1687-1702 років, виданих у Батурині гетьманом Іваном Мазепою, з Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. Вернадського в м. Києві, а також Клейнод гетьмана Івана Мазепи - Знак гідності Голови Української держави з ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» у м. Києві», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, в Україну з ініціативи Президента Володимира Зеленського для тимчасового експонування в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності доправили оригінал Конституції Пилипа Орлика, документ експонуватимуть у Софійському соборі в Києві. Конституція Пилипа Орлика (1710 рік) прибула в Україну вперше за 311 років з часу свого створення.

Документ вважається однією з перших конституцій Європи і фактично проголошував в Україні незалежну республіку з протекторатом шведського короля замість підданства царю, що було великим кроком уперед у політичній думці того часу.

Перша українська Конституція була ухвалена на зборах козацтва біля містечка Тягиня на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року. Вона містить преамбулу, 16 статей та присягу гетьмана. Конституція Пилипа Орлика була укладена у двох примірниках: українською та латинською мовами та має дві староукраїнські редакції. Оригінал, написаний рукою Пилипа Орлика, зберігається в Національному архіві Швеції у Стокгольмі.

Як повідомлялося, 2 серпня Президент Володимир Зеленський повідомив, що оригінал Конституції Пилипа Орлика вперше привезуть в Україну 16 серпня з нагоди святкування 30-річчя Незалежності.

11 серпня повідомлялося, що на Київській митниці завершили формальності з оформлення Конституції Пилипа Орлика та гетьманської булави, раритети прямують до місця свого експонування у Софійському соборі у Києві.

 

 ukrinform.ua


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки