Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виставка костюма в Чернігівському історичному музеї

Виставка костюма в Чернігівському історичному музеї

16 травня у військово-історичному музеї - відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського з нагоди Міжнародного Дня Музеїв та Дня Європи в Україні відкрилася унікальна для Чернігова виставка "Європейський костюм ХV-ХХ століть" (реконструкції історичного одягу). Вона репрезентує колекцію моделей з "Костюмотеки" Київського національного університету технологій та дизайну.

Перші зразки реконструкції з'явилися на початку 1990-х років, коли в університеті була створена кафедра художнього моделювання костюма.

Історичний костюм є важливим джерелом для розробки сучасних колекцій одягу. При відтворенні моделей використовувались креслення з крійних книг, що збереглися, живописні портрети, гравюри, фотографії, автентичні зразки з музейних колекцій, вишукувались тканини найбільш наближені до старовинних матерій.

Сьогодні "Костюмотека" Київського національного університету технологій та дизайну нараховує близько 400 одиниць одягу, головних уборів, взуття, аксесуарів.

Представлені на виставці 34 моделі ілюструють основні стилістичні течії від пізнього середньовіччя до другої половини ХХ століття - готику, ренесанс, бароко, рококо, ампір, еклектику і модерн. Серед вишуканого вбрання - "костюм" короля Генріха VIII та сукня однієї з його численних дружин, одяг козацької старшини Лівобережної України XVII-XVIII століть, весільне вбрання ХІХ століття, модні прикиди початку ХХ століття.

В експозиції є зразок відтвореного студентами та викладачами університету жупана XVIII століття із зібрань Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського. Саме з нього почала створюватися ця колекція.

Під час урочистого відкриття організатори запропонували дійство з одягання сукні ХІХ століття. Наскільки складний це був процес, могли пересвідчитися студенти Чернігівського професійного училища побутового обслуговування та всі хто взяв участь у цьому заході.

Авторами виставки є викладачі кафедри Галина Василівна Кокоріна, Світлана Володимирівна Маркова, Ірина Володимирівна Давиденко та дизайнер Олександр Миколайович Кокорін.

Експозиція працюватиме до середини вересня за адресою: Чернігів, вул. Шевченка, 55а.


prostir.museum

 

 

 

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки